Recomandare Onlinereport.ro: Festivalul de Film Francez, la cinema Elvira Popescu

Acum citesti:

Home > Recomandare Onlinereport.ro: Festivalul de Film Francez, la cinema Elvira Popescu

Program:

DUMINICĂ 3 NOIEMBRIE11.00 : « Allez raconte! » de Jean-Christophe Roger (1h17′ ; animație ; Franța, Belgia, Luxemburg ; 2010) (film de animație pentru copii, Secțiunea Junior)
14.00 : « Trouble Everyday » de Claire Denis (1h40′ ; thriller, horror, erotic ; Franța, Japonia ; 2001) (Secțiunea Retrospectivă)

16.00 : « Les Seigneurs » de Olivier Dahan (1h33′ ; comedie ; Franța ; 2012) (Secțiunea Comedie)
18.00 : « Les Rencontres d’après minuit » de Yann Gonzalez (1h31′ ; comedie dramatică ; Franța ; 2013) (Secțiunea Competiție)
20.00 : « Le Temps de l’aventure » de Jérôme Bonnell (1h45′ ; comedie dramatică ; Franța ; 2013) (Secțiunea Panorama)

LUNI 4 NOIEMBRIE
18.00 : « La Bataille de Solférino » de Justine Triet (1h34′ ; dramă ; Franța ; 2013) (Secțiunea Competiție)
20.00 : « Beau travail » de Claire Denis (1h29′ ; dramă, război ; Franța ; 1999) (Secțiunea Retrospectivă)

MARȚI 5 NOIEMBRIE
18.00 : « Les Gouffres » de Antoine Barraud (1h05′ ; dramă ; Franța ; 2013) (Secțiunea Competiție)
20.00 : « Cherchez Hortense » de Pascal Bonitzer (1h40′ ; comedie ; Franța ; 2012) (Secțiunea Comedie)

MIERCURI 6 NOIEMBRIE
18.00 : « La Belle vie » de Jean Denizot (1h33′ ; aventură ; Franța ; 2013) (Secțiunea Competiție ; proiecție urmată de dezbatere)
20.30 : « Les Gamins » de Anthony Marciano (1h35′ ; comedie ; Franța ; 2012) (Secțiunea Comedie)

JOI 7 NOIEMBRIE
16.00 : « La Fille du 14 juillet » de Antonin Peretjatko (1h28′ ; comedie ; Franța ; 2013) (Secțiunea Competiție)
18.00 : « Camille Claudel, 1915 » de Bruno Dumont (1h31′ ; biografie ; Franța ; 2013) (Secțiunea Panorama)

VINERI 8 NOIEMBRIE
18.00 : « Rengaine » de Rachid Djaïdani (1h15′ ; comedie dramatică ; Franța ; 2010) (Secțiunea Competiție)
20.00 : « L’Intrus » de Claire Denis (2h10′ ; dramă ; Franța ; 2004) (Secțiunea Retrospectivă)

22.20 :    Film surpriză

SÂMBĂTĂ 9 NOIEMBRIE
11.00 : « Couleur de peau : Miel » de Jung și Laurent Boileau (1h15′ ; animație ; Franța, Belgia ; 2012) (film de animație pentru copii, Secțiunea Junior)

14.00 : « 35 rhums » de Claire Denis (1h40′ ; dramă ; Franța ; Germania ; 2008) (Secțiunea Retrospectivă)
16.00 : « La Désintégration » de Philippe Faucon (1h18′ ; drama ; Franța ; 2011) (Secțiunea Panorama)
18.00 : « 2 automnes 3 hivers » de Sébastien Betbeder (1h30′ ; comedie ; Franța ; 2013) (Secțiunea Competiție)
20.30 : « La Cage dorée » de Ruben Alves (1h31′ ; comedie ; Franța, Portugalia ; 2012) (Secțiunea Comedie) (Decernarea Premiului Publicului TV5 Monde – Gala de închidere)

DUMINICĂ 10 NOIEMBRIE

11.00 : « Couleur de peau : Miel » de Jung și Laurent Boileau (1h15′ ; animație ; Franța, Belgia ; 2012) (film de animație pentru copii, Secțiunea Junior)

14.00 : « White Material » de Claire Denis (1h42′ ; dramă ; Franța, Camerun ; 2010) (Secțiunea Retrospectivă)
16.00 : « Après le silence » de Vanina Vignal (1h30′ ; documentar ; Franța, România ; 2013) (Secțiunea Ecran larg, proiecție urmată de dezbatere)

19.00 : « La vie d’Adèle » de Abdellatif Kechiche (2h59′ ; comedie dramatică ; Franța ; 2013) (Secțiunea Panorama, Palme d’or la Festivalul de Film de la Cannes în 2013)

Bilete:

Bilet întreg – 10 RON

Pass Compétition – 50 RON

Pass Retrospective – 30 RON

Reducere studenți :

Pass Compétition – 30 RON

Pass Retrospective – 20 RON

Distribuie:

Like this:

Like Loading…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here